Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

ŞEHİR BİSİKLETİ

Yükleniyor...

Şehir Bisikleti Modelleri ve Fiyatları

Şehir bisikletleri adından da anlaşılacağı gibi şehir içi ulaşımın kolaylaştırılması ihtiyaçları için yapılmıştır. Avrupa'da birçok ülkede insanlar şehir bisikleti kullanarak işe ve alışverişe gider. Aynı zamanda Sokak Bisikleti olarak da bilinir.

Şehir Bisikleti Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Şehir bisikleti modelleri ve fiyatları
Şehir bisikleti modelleri dişsiz ve genellikle ince olan lastikleri, sabit çatalları ve dağ bisikletlerine göre daha dar gidonları ile şehir içinde daha konforlu ve hızlı bisiklet yolculuklara olanak sağlar. Çerçeve malzemesi alüminyum ise genellikle dağ bisikletlerinden daha hafiftir. Eski model şehir bisikletlerinin çerçeve malzemeleri bazen çelik olabilirken, bazı markalar bugün hala şehir bisikletlerinde çelik veya kromol kullanabiliyor.

En iyi Şehir bisikletleri genellikle 28" janta sahiptir. Bunun avantajı; daha az eforla daha fazla pedal çevirebilirsiniz. Dağ bisikletleri kullanırken daha çok manevra yaptığımızdan jant boyutunun küçük olması avantajlıdır. Fakat şehir bisikletlerinde jant büyüdükçe hız avantajımız artar. Bu sebeple şehir bisikletleri genellikle 28" (inç) olarak üretilir.

Kullanım alanınız genellikle asfalt, bazen de basit, düz yollar ise şehir bisikleti ailesinin bir parçası sayılabilecek hibrit bisikletlere de yönelebilirsiniz. Şehir bisikletleri ile hibrit bisikletler arasındaki en büyük fark; amortisör sistemi. Hibrit bisikletlerde de amortisör sistemi vardır ancak dağ bisikletleri gibi yüksek elastikiyete sahip amortisörler değildir. Genellikle 80 mm esnek mesafelere sahiptirler ve basit toprak yollarda sürüşünüzü daha konforlu hale getirirler ve çok daha az ağırlık oluşturmazlar. Sokak bisikletleri hafif ve dinamik yapısıyla size konforlu bir bisikletdeneyimi sunar.

Şehir Bisikleti mi? Dağ Bisikleti mi?

Şehir bisikletleri, kendisine dağ ve yol bisikleti arasında bir yer bulmuş, şehir içi kullanım için optimize edilmiş iki tekerli bir ulaşım aracıdır.

Bu nedenle ne yol bisikletleri gibi yola paralel ne de dağ bisikletleri gibi yüksek ön kısmı ile üretilmemektedirler, çerçeve açıları açısından iki tip bisiklet (yol ve dağ bisikleti) arasında bir yapıya sahiptirler. Bu, yolda giderken aşırı rüzgar almanızı engelleyecek ve hafif arazi parkurlarında başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Şehir Bisikleti Fiyatları ve En Ucuz Şehir Bisikletleri

En ucuz şehir bisikleti modellerine bakınıyorsanız, Uysal Bisiklet'te fiyatlar 1.000 TL'den başlayıp 5.000 TL'ye kadar yükselebilmektedir. Fiyat ve performans odaklı şehir bisikletleri hakkında bilgi almak isterseniz müşteri destek hattımızdan yardım isteyebilirsiniz. 

Şehir Bisikleti Markaları

Yükleniyor...