Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

DAĞ BİSİKLETİ

Yükleniyor...

Dağ Bisikleti Modelleri ve Fiyatları

Son yıllarda bisiklete ve özellikle Dağ bisikletlerine gösterilen ilgi nedeniyle bu ürünlerde kullanılan teknoloji sürekli gelişiyor. Uysal Bisiklet, macerayı ve hızı ön planda tutmak isteyen doğa severler için kaliteli bisiklet kategorisinde ve uygun fiyatlarla dağ bisikleti modelleri sunuyor.
Sadece doğa gezilerinde kullanım kolaylığı için tercih edebileceğiniz dağ bisikleti modelleri olduğu gibi, yarış veya zorlu koşullar için üretilmiş modeller de bulunmaktadır. Bisikletinizi seçerken ürün özelliklerinin nasıl kullandığınıza bağlı olarak değiştiğini bilmek, sizin için doğru ürünü seçmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, engebeli arazi koşulları için üretilen modellerde ikili amortisör gerekebilirken, daha genel kullanım için tasarlanan kros bisikletlerinde amortisör özellikleri değişecektir. Arazi koşullarına bağlı olarak ortaya çıkabilecek ihtiyaçları karşılamak ve dengeli, güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamak için alüminyum, Hi-Ten, karbon gibi çeşitli gövde malzemelerinin yanı sıra frenlerin özellikleri de farklılaştırılmıştır. , tekerlekler ve lastikler. kullanım amacına göre seçtiğiniz ürünlerde.
Kadın, erkek, unisex veya çocuk için farklı modellerde dağ bisikleti modellerinin detaylı açıklamalarına bakarak beğendiğiniz ürünleri karşılaştırarak geniş bir renk yelpazesinden size en uygun bisikleti kolayca bulabilirsiniz. Bianchi, Bisan, Carraro, Corelli, Kawasaki, Orbis, Fuji, Salcano, Ghost, Universal, Ümit, Orbea, Claudbutler gibi kaliteli ve dünyaca ünlü markaları ayağınıza getiriyoruz. İhtiyacınız olan bisiklet aksesuarlarına tek tıkla uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

Dağ Bisikleti Nedir?

1980'lerde Kaliforniya'da ortaya çıkan ve dünyaya yayılan ekstrem bir spor olan dağ bisikleti, adrenalin tutkunlarının olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Şimdi her yaşa ve her bedene uygun dağ bisikletleri Uysal Bisiklet ile ayağınıza geliyor!

Dünyada iki büyük dağ bisikleti yarışı vardır, Olimpik dağ bisikleti yarışı ve maraton dağ bisikleti yarışı. Olimpik Dağ Bisikleti Yarışı, asfalt yüzeyinin %15'i geçmeyen, 5 ila 9 km uzunluğundaki parkurlarda yapılır. Yamaçlarda belirli standartlarda inişler, çıkışlar ve patikalar olmalıdır. Ortalama 2 saatte profesyonellerin tamamlayacağı kadar etaptan oluşmaktadır. Dağ bisikleti maraton yarışları, 90 km'den daha uzun parkurlarda yapılan yarışlardır. Olimpik Dağ Bisikleti Yarışına benzer şekilde, bir dizi yokuş yukarı, yokuş aşağı ve sürükleme standartlarına sahiptir. Yine amaç, bitiş çizgisine mümkün olduğunca çabuk ulaşmaktır.

Türkiye'de dağ bisikleti kullanımı oldukça yaygın ve en çok tercih edilen bisiklet türüdür. Tercih edilmelerinin nedeni genellikle sağlam olmaları ve her türlü yolda kullanılabilmesidir. Türkiye Bisiklet Federasyonu da dağ bisikletine büyük önem vermekte ve birçok ulusal yarışmaya öncülük etmektedir. Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası adı altında Kocaeli, Manisa, Ürgüp, Polonezköy, Arnavutköy, Alanya ve Adana gibi birçok bölgede farklı etaplardan oluşan yarışmalar düzenlemektedir. Ayrıca federasyona bağlı milli takımlar düzeyinde ve uluslararası mücadelelerde ülkemiz için yarışan dağ bisikletçileri bulunmaktadır.

Dağ bisikleti için ilk ve en önemli malzeme kaliteli bir dağ bisikletidir. Dağ bisikletlerinde genellikle 26 lastik ve 18 ila 27 vites bulunur. Ancak özellikle son yıllarda bu geleneksel kalıpların yerini 27, 28 ve 29 lastikler ve 30 vitese kadar seçenekler aldı. Dağ bisikletleri türlerine göre yüzlerce farklı marka tarafından 4 ana başlığa ayrılmaktadır; Bunlara Cross Country, All Mountain, Freeride ve Downhill denir.

Cross Country Dağ Bisikleti Nedir?

Cross Country bisiklet, kısaca "CX" olarak adlandırılan en yaygın dağ bisikleti kategorisidir. Ön amortisörlü bisikletler bu kategoriye girer. Çerçeve şoklu bazı bisikletler de bu gruba dahildir. En önemli özelliklerinden biri tırmanıştaki başarısıdır. Kullanıcıyı diğer bisikletlere göre daha az yoran bu tip bisikletler, bisiklet severler için vazgeçilmezdir.

All Mountain Dağ Bisikleti Nedir?

All Mountain dağ bisikletleri ise Cross Country bisikletlerinden daha zorlu koşullar için üretilmiş bisikletlerdir. Ön ve arka amortisörlere sahiptir. Amortisörler genellikle 120-160mm aralığında çalışır.

Freeride bisikletler, All Mountain bisikletlerinden daha dayanıklıdır ve şokları daha esnektir. Bu modeller ile yüksek atlamalar ve uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle bisiklet parçaları özel hesaplarla imal edilmiş ve montajı yapılmıştır. "FR" kısaltması ile belirtilirler.

Dağ inişlerinde kullanılan bisiklet modellerine Downhill denir. Kısaltması "DH" dir. Amortisörleri 200 ila 250 mm aralığında esneyebilir. Bu bisikletler, dengeye daha duyarlı oldukları ve daha dayanıklı malzemelerden üretildiği için en ağır bisiklet kategorisi olarak da dikkat çekiyor.

Şablonlarına göre dağ bisikleti çeşitleri; Üçe ayrılırlar: çelik, alüminyum ve karbon. Bisiklet frenleri iki tip olabilir, V-frenler ve disk frenler. Farklı özelliklere sahip dağ bisikletleri erkekler ve kadınlar için tasarlanmıştır. Uysalbisiklet.com ayrıcalıkları ile tek tıkla her bütçeye ve her ihtiyaca uygun dağ bisikleti  satın alabilirsiniz!

Yükleniyor...